כמה עולה לחדש דרכון?

כמה עולה לחדש דרכון
שיתוף
שיתוף

תוכן עניינים

כל אדם חייב שהדרכון שלו תמיד יהיה בתוקף. אף פעם אי אפשר לדעת מתי הספונטניות תשתלט על הלך הרוח אך דרכון לא בתוקף יהווה מכשול בפני נסיעה מעניינת ואטרקטיבית? כדאי מאד לדעת שיש יותר מתעריף אחד לחידוש דרכון, אז אם כבר מחדשים – למה לא לשלם פחות?

החשיבות של דרכון בתוקף

בעידן שבו אפשר לטוס מעכשיו לעכשיו ויש לא מעט חברות תעופה שמציעות טיסות ליעדים אטרקטיביים – תמיד כדאי שיהיה דרכון בתוקף כך שאפשר יהיה לצאת לגיחה בחוץ לארץ בכל רגע נתון. חשוב מאד לעקוב אחרי תאריכי פקיעת התוקף של הדרכונים של כל בני המשפחה על מנת לדעת מתי צריך לטפל בחידוש הדרכונים. נשאלת השאלה – כמה עולה לחדש דרכון. באתר של משרד הפנים יש שני תעריפים שרלוונטיים לחידוש דרכון – האחד הוא תעריף קיץ בשל הביקוש לדרכונים והשני הוא התעריף של החורף והוא נמוך יותר. דבר נוסף הוא המחיר הגבוה יותר בעת ההגעה ללשכה אל מול מילוי הטופס מראש באינטרנט.

מה התהליך של חידוש דרכון?

על מנת לחדש דרכון צריך לבצע כמה פעולות. ראשית – יש למלא טופס בקשה באתר של משרד הפנים. במידה ומחדשים דרכון ליותר מבן משפחה אחד צריך למלא טופס נפרד עבור כל אחד. השלב הבא הוא תשלום האגרה עבור חידוש הדרכון. מי שמקפיד על עקרונות של קנייה חכמה יכול להמתין לחודשים שבהם חל תעריף החורף וכך לשלם 165 ₪, לעומת 260 בתעריף הקיץ. מי שרוצה לדעת כמה עולה לחדש דרכון צריך לדעת את ההבדלים האלה על מנת לבחור היטב את הפרמטרים החשובים וכך לשלם כמה שפחות. דבר נוסף ולא פחות חשוב הוא המחיר הגבוה יותר שמשלמים במידה והטופס הייעודי לא מולא מבעוד מועד ויש צורך למלא את הטופס בלשכה ביחד עם הפקיד או הפקידה.

איך יודעים מתי לחדש את הדרכון?

כדאי לדעת באופן כללי מתי בערך יפוג תוקף הדרכון. אם לא מצליחים לזכור או לרשום – כדאי לאחסן את הדרכון במקום נגיש ובהישג יד על מנת שאפשר יהיה לבדוק מדי פעם מתי צריך לטפל בחידוש. צריך כמה דקות בשביל למלא את הטופס ולבצע את התשלום, צריך לקבוע תור להגעה ללשכת מרשם האוכלוסין ולהמתין כמה שבועות להגעת הדרכון החדש בדואר. ברגע שיודעים כמה עולה לחדש דרכון בכל עת של השנה קל יותר לכוון את החידוש לחודשים שבהם התעריף נמוך יותר וכך לחסוך יותר מ- 100 ₪ לחידוש של כל אחד מהדרכונים של בני המשפחה. אין ספק שהפער משמעותי ולכן חשוב לקחת את זה בחשבון, גם אם מדובר בהוצאה חדש פעמית. לאחר שמחדשים אפשר להיות שקטים ורוגעים ולדעת שהדרכונים בתוקף למשך הרבה זמן.

לטיפים נוספים בנושא צרכנות תוכלו לבקר באתר "קולקטקו" בכתובת: https://www.collecteco.co.il

שיתוף
שיתוף
אולי יעניין אותך גם?